menlik.com Ömer Faruk Menlik

Ömer Faruk Menlik

        Eylül 2011’de Marmara Üniversitesi’nin Fransızca Kamu Yönetimi bölümünde lisans eğitimine başladı. Fransızca hazırlık sınıfını 3 Fransızca bölümünün birincisi olarak tamamladı.

        Kasım 2013’te kurulan Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Kulübü’nün (SKYK) kurucu asil üyeleri arasında yer aldı, Ağustos 2015’ten Haziran 2016’ya kadar kulübün başkan yardımcılığı görevini üstlendi.

        Aynı sene Türk Siyasal Hayatı isimli ders içeriğiyle ilintili olarak “Osmanlı’da Modernleşme Hareketlerine Karşı Halkın Tepkisi” ve “AK Parti, CHP ve MHP Gençlik Kollarının Karşılaştırılması” konulu iki belgesel filmin oyuncu kadrosu içinde yer alarak montajlarını yaptı.

        Lisans döneminin üçüncü yılında iki akademik dönem boyunca Erasmus+ programı çerçevesinde Fransa’nın Lyon kentindeki Institut d’Etudes Politiques de Lyon (SciencesPO Lyon)‘da bulundu.

        2015 yaz döneminde iki ay boyunca Çetin Group İnsan Kaynakları bölümünde gönüllü olarak staj yaptı.

        26. Dönem İstanbul 3. Bölge milletvekili Abdullah BAŞÇI’nın yönetim kurulu başkanlığındaki KONSİAD’ın Eylül 2015’te düzenlediği 3. KONEXPO Sanayi ve Tarım Fuarı’na katıldı ve Genç KONSİAD üyesi oldu.

        Muhtelif zamanlarda Liderlik ve Motivasyon, Etkili İletişim, Profesyonel ve Sosyal Hayatta İlişki Yönetimi konularındaki sertifikalı eğitim programlarına,
    – İSMEK’in düzenlediği Diksiyon ve Hitabet Kursu‘na,
    – İBB Gençlik Meclisi’nin tertip ettiği Politika ve Diplomasi Okulu Ortadoğu Çalışmaları‘na,
    – AK Parti AR-GE biriminin düzenlediği 17. Dönem Siyaset Akademisi‘ne ve
    – Lean Global Network’ün düzenlediği Değer Akış Haritalama ve Problem Çözme Eğitimi kurslarına katıldı. 

        Lisans bitirme tezini ise Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra HATİPOĞLU danışmanlığında, “Avrupa’daki Türklerin Siyasal, Sosyal ve Ekonomik Durumunun İncelemesi” üzerine yaparak 2016 yılının haziran ayında 3,20 diploma puanıyla mezun oldu.

        2017 yılının Ocak ayında Beykoz / İstanbul’da bulunan BMT Yapı Malzemeleri ve Dış Ticaret Ltd. Şti.‘de, “İhracat Danışmanı” olarak işe başlamış fakat zorunlu askerlik görevini ifa etmek üzere Temmuz ayında ayrılmıştır. 2018 yılının Mart ayında askerlik hizmetini tamamladıktan sonra; Nisan ayında Lüleburgaz / Kırklareli’de bulunan ZORLU Holding’e bağlı Zorluteks Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş.‘de “İhracat Müşteri Temsilcisi” olarak 2019 yılının Mayıs ayına kadar çalışmıştır. Aynı sene Haziran ayında Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Tekirdağ Bölge Birliği’nin açtığı personel alımında; “Kooperatif Görevlisi” olarak 702 Sayılı Saray Tarım Kredi Kooperatifi‘nde işe başlamış olup profesyonel çalışma hayatına halen burada devam etmektedir.

E-mail: omerfaruk@menlik.com
E-mail: ofarukmenlik@tarimkredi.org.tr